czwartek, 9 lipca 2015

Pluszowy królik

Hej,
post miał być w sobotę (tak, tak zaczynam pisać regularnie) ale było kilka imprez rodzinnych. Z okazji jednej z nich powstał ten oto króliś.
Królika zrobiłam z głowy wzorując się na tym tutaj z włoczki Himalaya Dolphin Baby a początek mordki podkradając śpiącemu misiowi..

Królik w ostateczności bardzo różni się od tego na którym się wzorowałam. Jest to sprawka włóczki. Jest to moja druga włóczka przypominająca plusz, pierwszą była Yarn Art Happy a tu możecie podejrzeć co z niej zrobiłam. Na pierwszy rzut oka włóczki różnią się tym, że u jednej nie widać zupełnie oczek a u drugiej sa bardzo widoczne, jednak obie są tak samo miękkie a nawet mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że Dolphin jest milsza w dotyku. Chcę przetestować jeszcze jedną  włóczkę z tego gatunku Alize Softy a później zrobić porównanie tych trzech włóczek. Jeszcze przed tym pojawi się moja recenzja Dolphin Baby z której dowiecie się, że nie taka straszna włóczka jak myślałam.

Królik z uszami mierzony z uszami do góry ma 63 cm, bez uszu 39 cm. Wiec jest dość spory ale dzięki grubości włóczki nie namachałam się zbytnio. 

Maskotka jest bardzo miła w dotyku, uwielbiam się przytulać, miziać i głaskać tego króliczka dlatego też muszę sobie zrobić swojego własnego, bo ten ma już kilku tygodniowego  właściciela.
A Wam jak się podoba pluszowy królik?

10 komentarzy:

 1. Wygląda ślicznie, włóczka dodaje mu uroku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudny! Widać na zdjęciach, że jest milusi - idealny do przytulania :-)
  Piękna mordka :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękności �� zapraszam do siebie może i moje misiaczki Ci się spodobają ��

  OdpowiedzUsuń
 4. ile włóczki jest potrzebne na takiego królika?

  OdpowiedzUsuń
 5. Króliczek jest niesamowity :-))) Właśnie zaczynam swoja przygodę z szydełkiem. Chciałabym zrobić takiego króliczka dla synka. Mogłabym prosić o poradę??? Mój e-mail: k_klosinska@wp.pl
  Pozdrawiam :-))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi również królik bardzo się spodobał i szukałam tego posta w nadziei, że odnajdę informacje z poradami jak takiego królika wykonać. Chciałabym dopiero zacząć swoją przygodę z szydełkowaniem ��

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, jasna kremowa włóczka-jaki to dokładnie kolor? Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Schemat do niego byłby bardzo pomocny :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń