środa, 22 lipca 2015

Miś w sweterku

Cześć!
Wszyscy znają misia w spodenkach (powstały dwa tu i tu) ale dziś chciałabym Wam pokazać nowego misia w sweterku.
Misiak został zrobiony ze wzoru Kristi Tullus Sleepy Teddy in Pajamas and Bunny Slippers. Jest to mój drugi miś robiony z tego wzoru, pierwszy był robiony na podobieństwo tego Kristi tylko bez bucików i możecie go podejrzeć tutaj. Pod tamtym postem napisałam, że planuję przerobić wzór na misia i o to efekty. 
 Miś został zrobiony z włóczki Yarn Art Jeans i szydełkiem 2 mm. Dostał mniejszy nosek niż jego poprzednik ale wydaję mi się, że tamten lepiej pasował. Sweterek zrobiłam knookingiem z kotka.
Ze sweterkiem miałam pewien problem, zastanawiałam się jaki zrobić typowo szydełkowy czy może ala druciany. Postanowiłam posłużyć się knookingiem. Nie szukałam żadnych wzorów na sweterki i inne takie tylko od razu zaczęłam dziergać. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak powstał i skorzystać z moich podpowiedzi to zapraszam do czytania dalej. Jak możecie zauważyć na zdjęciu rękawki mają odwrotny wzór od tego co jest na brzuchu. Jest to efekt robienia na okrągło. Gdy robiłam rękawy tak wyszło i już tego nie zmieniłam. 

Opis wykonania sweterka dla misia knookingiem:

Zrobiłam łańcuszek równy obwodowi brzucha misia, potem rząd półsłupków i zaczęłam zabierać oczka . Doszłam do połowy brzuszka misia i wtedy zaczęłam zwężać co 5 oczek a później co 4. Gdy doszłam do wysokości pach, podzieliłam sweter na pół i odwiązałam od szydełka nitkę i przywiązałam nową(tamtą zostawiłam w dziurkach). W miejscu w którym zostawiłam odwiązaną nitkę zrobiłam 10 oczek łańcuszka i połączyłam z kolejnym oczkiem na sweterku, tworząc okrą i już dalej na tym okręgu pracowałam.robiąc rękawki do odpowiedniej długości. Po zrobieniu jednego rękawa zrobiłam tak samo drugi po przeciwnej stronie. Gdy miałam już oba rękawy Dowiązałam tą nitkę z szydełka do tej w sweterku i przerobiłam rząd razem z rękawkami (nie było tam oczek więc je dodałam) Następnie zwężałam kolejno co 3 i 2 oczka. Na końcu obrobiłam kołnierz półsłupkami i zakończyłam.

Mam nadzieję, że mój przepis na sweter dla misia knookingiem   jest czytelny. Wiem, że gdybym miałam zdjęcia było by to bardziej  widoczne no ale cóż nie pomyślałam o tym. 

A Wam jak podoba się  nowy miś?

Pozdrawiam serdecznie :)

4 komentarze:

 1. Śliczny misiaczek:)
  Pozdrowienia!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uroczego ma pysia ten słodki misio :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy ten sweterek robiłaś na misiu? Zastanawiam się, jak się w niego ubrał. A może ma jakiś guziczek z tyłu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie robiłam go na misiu. Otwór na głowę jest na tyle duży, że głowa bez trudu przez nią wejdzie.

   Usuń