czwartek, 4 września 2014

Twórcze inspiracje- recenzja

Hej,
jakiś czas temu przyszedł do mnie listonosz i przyniósł paczuszkę, której się kompletnie nie spodziewałam. Był to prezent od firmy Coricamo a mianowicie gazetka "Twórcze inspiracje" pewnie dlatego, że mój blog bierze udział w konkursie organizowanym przez tę firmę  i jeśli ktoś chciałby oddać głos na mój blog to zapraszam tutaj.

Okładka gazetki prezentuje się całkiem ładnie. Można ją zakupić w większości kiosków a także na stronie coricamo.pl , kosztuje 7,80 i jest to miesięcznik. W środku znajdziemy 50 stron tutoriali, wywiadów ale też reklam produktów.
Najbardziej oczywiście spodobały mi się tutoriale, pokazujące jak można wykonać sutaszowe kolczyki, ozdoby na ołówki wykonane z papieru czy haftowany naszyjnik z koralików.

Jest też bardzo ciekawy wywiad dotyczący włóczek przeprowadzony z Panią Hanną Maciejewską i tutorial jak wykonać sweter na drutach.

Spodobał mi się także pomysł na wykonanie swoich espadryli, ale oczywiście szydełkowych :D 

Na przedostatnich stronach można znaleźć listę polskich blogów co jest bardzo fajna inicjatywą ze strony gazety, że promuję polskie rękodzieło i ich twórców oraz pozwala ich bliżej poznać. Można także znaleźć informację o V Zjeździe Twórczo Zakęconych w Ustroniu.
Ogólnie gazetka pełnia swoje zadnie, bardzo inspiruje, bo jak dla mnie było w niej dużo nowości, nowych technik, które zostały mi troszkę przybliżone. Jednak bardzo brakowało mi jakiejś wzmianki o szydełkowaniu a było zbyt dużo haftu choć jak sam podtytuł wskazuję są to Hafty Polskie więc można to wybaczyć.
Ja w przyszłości z pewnością sięgnę po tę gazetkę choćby tylko po to aby się zainspirować czymś :) 
A wy co sądzicie o "Twórczych Inspiracjach" ? 


2 komentarze:

  1. Do mody podchodzę z kijem od szczotki - wolę to, co mnie się podoba. Jednak z chęcią przeglądam różne strony internetowe i magazyny, bo zawsze można wypatrzeć coś dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj w szydełkowym świecie. Zapraszam do wspólnej zabawy, do włóczkowych afirmacji w galeryjce za miastem (https://galeryjkazamiastem.pl). Pozdrawiam. Sylwia

    OdpowiedzUsuń